Dan-List A/S LogoDan-List A/S Factory in Randers, Denmark

ul. Drahimska 33, 78-550 Czaplinek, Poland
Tel.: +48 663 180 402
E-mail: info@danlist.pl
Home page: www.danlist.pl    www.danlistvideos.com

O nas | Kontakt | Indeks stron | Źródła | Our English Pages

Najczęściej zadawane pytania 

Przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań. Jednakże, jeśli masz jakiekolwiek inne pytania, prosimy o kontakt.

P: Czy noże dolne wymagają ostrzenia?
O: Nie - jeśli zostaną zaostrzone zmienią się wymiary. Każda para noży dolnych jest dobrana indywidualnie do każdej maszyny. Jeśli dolne noże staną się przyczyną problemów z racji np. niewłaściwego użytkowania, konieczne jest, aby dokona fachowego pasowania nowym kompletem.


P: Zdarza się, że mój Morso EH jednofazowy wyłącza się.
O: Upewnij się, że wartość natężenia prądu jest poprawna. Niewielki, czarny przełącznik znajdujący się w dolnym prawym rogu musi wskazywać 10. Ponadto, nie należy używać przedłużacza do gniazdka.


P: Zdarza się, że mój Morso EH blokuje się w czasie pracy.
O: Sprawdź, czy nie ma utraty połączenia w przycisku z prawej strony (przycisk musi być wciśnięty dla aktywacji połączenia). Ponadto, należy sprawdzić, czy przekaźnik nie wymaga wymiany.


P: Jak zmienić noże na gilotynie ?
O: Niestety, nie jest to łatwe zadanie, szczególnie jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Musisz być bardzo ostrożny podczas zmiany ze względu na konieczność precyzji oraz dlatego, że nowe noże bardzo ostre. Po założeniu upewnij się, że noże dopasowane są poprawne. Zadanie może okazać się dość czasochłonnym ale pamiętaj żeby szczególnie uważać na palce. Po zamontowaniu w żadnym wypadku nie może być żadnej szpary między nożami.


P: Kiedy noże wymagają ponownego ostrzenia ?
O: To zależy od jakości stosowanego drewna i tworzyw sztucznych. Może to nastąpić w dowolnym czasie po 1,000 do 100,000 cięć. Co do zasady, noże powinny być naostrzone, gdy już nie jesteś zadowolony z końcowego wyniku (w celu uniknięcia przestojów, zalecamy zawsze posiadanie zapasowego kompletu noży).


P: Kto może ponownie naostrzyć moje noże ?
O: My możemy to robić, również nasi dystrybutorzy są w stanie zrobić to dla Ciebie. Opracowaliśmy szlifierki specjalnie do tego celu. Aby zapewnić Twoim nożom poprawne naostrzone, większość naszych dystrybutorów posiada taką maszynę.


P: Jak ciąć listwę.
O: Umieścić listwę na maszynie i dostosować podpórki pod felc zgodnie z profilem listwy. Listwę można przyciąć albo w dwóch cięciach albo na zasadzie stopniowego ciosania w kilku. Wielkość i rodzaj materiału określają, ile takich cięć trzeba. Dostosowanie ruchu poziomego noży odbywa się przez odpowiednią dźwignię. Generalnie nieważne jak mała jest listwa, zawsze zalecamy min. dwa cięcia, ostatnie cięcie to tzw. "wykończenie". Zapewnia ono listwie powierzchnię całkowicie gładką.